Koordynacja weselna – co to jest?

Koordynacja weselna – co to jest?

Ekspert

Małgorzata Knopik-Skibińska

Konsultantka ślubna Weddingbells, absolwentka ASP w Łodzi, projektantka, organizatorka wydarzeń i animatorka kultury. Na Bezbezy.pl opowiada czym jest koordynacja wesela i jak współpraca z profesjonalistą może ułatwić Ci organizację całego ślubnego przedsięwzięcia.

Na to pytanie odpowiadam bardzo często. Kiedyś Panna Młoda czesała się w domu, a dzisiaj nie znam żadnej Kobiety, która by nawet o tym pomyślała. Kiedyś panna Młoda sama malowała się na swój ślub lub ewentualnie robiła to jej koleżanka, nie wspominając już o odpowiednim wizażu paznokci. Dzisiaj wiemy jaka jest różnica pomiędzy profesjonalnie wykonaniem makijażem, a tym zrobionym w domu. Każdy wie, że ten wykonany przez wizażystę odpowiednio dobranymi kosmetykami nie spłynie nam z twarzy po kilku godzinach. Sprawi, że będziemy świetnie wyglądać do końca imprezy i fotogenicznie na zdjęciach. To samo dotyczy manicure’u paznokci i ich profesjonalnej stylizacji. W dzisiejszych czasach jakość cyfrowej fotografii jest nieporównywalna i każdy z Nas może zrobić super jakości zdjęcie zwykłą komórką, ale która z Panien Młodych chciałaby mieć takie zdjęcia?

Takie przykłady można by mnożyć bez końca… ale nie o to chodzi. Moim zdaniem, większości z Nas zależy na jakości, wybieramy idealne miejsce, menu, oprawę muzyczną, florystyczną. Zgadza się nie jest łatwo. W dzisiejszych czasach poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić wesele bez kilku popularnych atrakcji jak np. Drink Bar, Drink Bus, Foto Budka (lustro), Candy Bar, wiejski stół, animacje dla dzieci….a bez których wcześniejsze wesela też się odbywały. I właśnie usługa koordynacji powoli staje się czymś absolutnie niezbędnym, tak jak to było w przypadkach wyżej wymienionych udogodnień.

Korzyści płynące z koordynacji

Po pierwsze oszczędność czasu. Po drugie Państwo młodzi zyskują spokój wewnętrzny i pewność, że podwykonawcy staną na wysokości zadania. Konsultantka zadba o każdy szczegół. Sprawdzi czy wszyscy partnerzy są już na miejscu. Konsultant ślubny to trzecie oko Panny Młodej. Koordynacja dotyczy dnia ślubu i obejmuje nasza opiekę do 14 godzin w ciągu dnia. Sprawdzamy czy nasz wizażysta jest już na miejscu i pracuje według wyznaczonego grafiku godzinowego, aby nie było żadnych opóźnień. Konsultant Ślubny kontaktuje się na bieżąco z podwykonawcami w trakcie koordynacji wydarzeń, kontrolując stan przygotowań oraz nadzorując ich pracę. Dzięki temu, między wizytą u fryzjera i makijażysty nie trzeba sprawdzać, czy winietki ułożone są odpowiednio, kwiatki nie zwiędły i wszystko będzie gotowe na czas.

Uwaga!

Nie każda para musi korzystać z oferty organizacji wesela ale każda Para Młoda powinna rozważyć zatrudnienie konsultanta na tzw. koordynację w dniu ślubu. Oczywiście, że wesela się mogą odbyć i oczywiście odbywają się bez pomocy profesjonalnego konsultanta. Pytanie tylko brzmi czy chcemy usilnie odrzucać taką doraźną pomoc.

Koordynator weselny sprawdza:

– czy florystka jest już na miejscu na sali i czy Kościół też jest udekorowany
– czy nasz samochód jest już ozdobiony
– czy transport dla gości jest już podstawiony
– czy tort w całości dojechał
– czy transport dla gości jest już podstawiony
– gdzie są wasze obrączki
– czy fotograf już jedzie aby zrobić zdjęcia z tzw przygotowań
– czy kwartet grający w kościele dogadał się z organistą
– czy fotograf i video-filmowiec nie wchodzą sobie nawzajem w kadr
– czy na sali wszystko gra łącznie z rozmieszczeniem winietek

Koordynuje komunikację między managerem sali a zespołem muzycznym. Pilnuje godzin zaplanowanych na wydawanie posiłków, czasu grania bloków muzycznych, a także długości przerw pomiędzy nimi (według wcześniej ustalonej umowy). A podczas uroczystości w Kościele kierujemy ruchem gości, aby uniknąć wejścia panny młodej do pustego kościoła, podczas gdy wszyscy goście będą na zewnątrz robić nam zdjęcia komórkami (a tego nikt nie chce…). Dopilnujemy aby goście dowiedzieli się gdzie są składane życzenia i czy jest przewidziane wspólne zdjęcie pod Kościołem, aby zapobiec rozpierzchnięciu się gości.

Ponadto: Konsultant ślubny jest przygotowany na każdą ewentualność, a w swoim magicznym kuferku, z którym się mamy dosłownie wszystko co może być potrzebne – od igły do szycia po chusteczki, których wiadomo panna młoda nie ma gdzie trzymać a świadkowa zapomniała.

Na koniec: Wedding planner rozliczy się ze wszystkimi podwykonawcami po weselu, dopilnuje odesłania wypożyczonych rzeczy – wtedy, kiedy będziecie odsypiać cudownie spędzony czas!

Małgorzata Knopik-Skibińska
weddingbells.pl
Udostępnij post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.