Niech mama też zabłyśnie!

NIECH MAMA TEŻ ZABŁYŚNIE

Mama to NIE zwykły gość weselny, dlatego mamy Pary Młodej powinny zadbać o dobór kreacji w szczególny sposób. W wybranej sukience powinny prezentować się elegancko i gustownie. Argument, „co wypada” nie powinien być jednak jedynym rozpatrywanym w tej kwestii. Mama Panny Młodej lub Pana Młodego powinna przed wszystkim zwrócić uwagę na wygodę – bo przecież planuje tańczyć na weselu córki/syna do białego rana. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku jest klasyka, ale oscarowe kreacje i czerń zostawiamy na Sylwestra!

Najlepiej dobór kreacji skonsultować z Panną Młodą. Warto wziąć pod uwagę motyw przewodni wesela (także ten kolorystyczny). Dopasowanie sukni do całości ślubnych dodatków, dekoracji itd. Sprawi, że mama poczuje się nie tylko gościem, ale także częścią uroczystości weselnej.

Bardzo ciężko w polskich sklepach znaleźć coś niepowtarzalnego, eleganckiego a zarazem niepostarzającego dla Pań w wieku 40+. Polecamy zwrócić uwagę na długość spódnicy- nie może być ona zbyt krótka. Mama Panny Młodej / Pana Młodego w mini może wyglądać niestosownie do okazji, poza tym może odwrócić uwagę gości od głównej bohaterki dnia. Sęk tkwi w odpowiednim dopasowaniu długości spódnicy. Najbardziej uniwersalna jest tzw. długość „w kolano”.

W przypadku sukienek odkrywających ramiona polecamy jedwabny szal lub elegancki żakiet. Tradycyjny kostium jest zawsze dobrym wyjściem, lecz nudnym i  źle dobrany dodaje lat. Aczkolwiek przewiązana w pasie marynarka pomoże ukryć fałdkę na brzuchu. Podobne niedoskonałości pomoże ukryć sukienka z falbanką w pasie lub taka, która posiada półprzezroczystą narzutkę.

Jeśli chodzi o kolory kreacji polecamy unikać czerni i bieli oraz kolorów neonowych (nieważne jak byłyby modne). Trafnym wyborem zawsze będą pastele, odcienie szarości i niebieskiego. Tak mówimy również wszelkiego rodzaju koronkom.

Mama Panny Młodej / Pana Młodego powinna odpowiednio dobrać również obuwie. Dobrym wyborem będą jednokolorowe buty na niezbyt wysokim obcasie. Nie można zapomnieć by zabrać ze sobą również płaskie buty na zmianę. Gdy stopy zmęczą się już tańcem, baletki będą wybawieniem.

Sukienki i zdjęcia pochodzą ze sklepu: jjshouse

Udostępnij post

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.